Програма 2011

Запрошуємо Вас взяти участь у заходах "ІІ Тижня творчості людей з особливими потребами"


УВАГА! Програма може змінюватись протягом наступних днів, тому слідкуйте за новинами на сторінці і перевіряйте інформацію в організаторів конкретного заходу.


ПОНЕДІЛОК, 16 травня


16.00 – 16.30, площа перед пам’ятником Тараса Шевченка
Відкриття тижня творчості, танцювальний флеш-моб
МТЦ «Непротоптана стежина», Христина Бойко (SIFE ЛНУ ім. І. Франка) magic_factory@sifelnu.org, 063 843 18 61.

Запрошуємо приєднатись до нас і затанцювати разом з нами танець у центрі міста. Захід має на меті показати, що мистецтво не має обмежень, і що отримати радість від спільного танцю можуть всі його учасники не залежно від того мають вони неповносправність чи ні. Вивчити танець можна тут.

12.30 – 14.00, м. Львів, СШ №95, вул. Кавалерідзе, 15, каб. 202
Майстер–клас «Ляльковий театр своїми руками»
Діжовська Тетяна, 067 95 31 764, radist95@gmail.com
Попередній запис обов’язковий

Навчити створювати найпростіші ляльки, показати їх використання в корекційній роботі. Майстер-клас спрямований на підтримання інтересу батьків до навчання дітей зі зниженим слухом та навчання інтегрувати завдання з  розвитку мовлення з іншими видами діяльності (художньою працею, грою, спілкуванням, музикою, драматизацією, читанням).

Львівський Палац Мистецтв, вул. Коперніка, 17 (перший поверх)
Фотовиставка «Світ в твоїх очах»,«Театр в об`єктиві»  10.05.2011 - 17.05.2011 р.
БФ «Крила надії», Ліпська Наталія, 050 430 71 88, volonter.lviv@gmail.com
МТЦ "Непротоптана стежина", Мінаєва Анна, 0979934188, teatrvobjektyvi@gmail.com

Фотовиставка «Світ в твоїх очах». Діти завжди залишаються дітьми. Де б вони не були і що б з ними не траплялось, своєю безпосередністю діти завжди вище за обставини. У їхніх очах живе цілий світ, повний барв, почуттів і думок, світ який так схожий на казку. Такого світу на цій землі ще не було - він унікальний.


Фотовиставка  «Театр в об`єктиві». Фотоконкурс та однойменна виставка «Театр в об’єктиві» був створений та проведений організацією МТЦ «Непротоптана стежина» вперше у 2009 році у Львові під час фестивалю особливих театрів. Організатори вирішили таким чином популяризувати творчість особливих театрів серед фотографів Львова, а, разом із цим, і особливу фотографію.


Увага, зміна! 14.00 - 14.30, Львівська Міська Рада, 2 поверх (біля 217 каб.)
Відкриття виставки виробів ручної праці та малюнків людей з особливими потребами
ГО «Спільнота «Ковчег», Равлюк Люда, 067 96 71 658, ravlyk_snail@yahoo.com


Авторська виставка малюнків друга ( людини з особливими потребами) Василя Кодри з майстерень ГО "Спільнота "Ковчег"

Увага, зміна! 18.30 – 20.30, Центр Культури і Дозвілля ЛНУ ім. І. Франка, вул. Університетська, 1 (вхід з подвір’я, репетиційна театру "Просценіум")
Майстерклас «Техніка чорного театру у роботі з дітьми, молоддю та сім’ями»
МТЦ «Непротоптана стежина», Віра Войтюк 093 71 31 448, stezhyna@gmail.com
Попередній запис обов’язковий

Показ техніки чорного театру на прикладі інтеграційного родинного театру «Антінея». Всі учасники зможуть поринути у магію чорного театру, та побачити його з середини. Для всіх учасників бажано мати темний спортивний одяг та змінне взуття.


ВІВТОРОК, 17 травня

11:00 - 13:00, майстерня "Знесіння" по вул.Новознесенська, 34 та майстерня "Мрійники" по вул.С.Петлюри,37 (Родинний клуб)
День відкритих дверей на програмах "майстерня"  ГО " Спільнота"Ковчег"
для дорослих людей з особливими потребами
ГО «Спільнота «Ковчег», Равлюк Люда, 067 96 71 658, ravlyk_snail@yahoo.com
Попередній запис обов’язковий

Хочемо поділитися з вами досвідом ведення програм для дорослих людей з розумовою неповносправністю, які сприяють розвитку їх творчих здібностей і талантів. Ми переконалися, що кожна людина, незалежно від неповносправності, має дари і таланти, які може розвивати і дарувати людям. Ті, хто зацікавлений створити такі програми у своїх організаціях, а також батьки, які мають дітей з розумовою неповносправністю віком від 17 років, потенційні волонтери можуть побачити щоденно діючу програму, познайомитися з її учасниками і побачити результати.

14:00 до 15:30, майстерня "Бджілки" по вул.С.Петлюри,32 (Храм)
Майстер-клас по виготовленню саморобного паперу, орігамі
ГО «Спільнота «Ковчег», Равлюк Люда, 067 96 71 658, ravlyk_snail@yahoo.com
Попередній запис обов’язковий

Ми хочемо поділитися досвідом навчання виготовлення саморобного паперу,ори гамі, виробів з дерева (іконок та брелків до ключів ) та виготовлення герданів людей з особливими потребами. кожна людина незалежно від неповносправності може розвивати свої творчі здібності, якщо вправляється у різних видах робіт ручної праці. Пропонуємо майстер-клас по виготовленню саморобного паперу,оригамі ,вишивання на папері для оформлення листівок, виробів з дерева (іконок та брелків до ключів ) та виготовлення герданів для подальшого навчання людей з розумовою неповносправністю для розвитку їх творчих здібностей.

12:00 - 15:30, УКУ,  вул. Свєнціцького, 17 (аудиторія №221)
 «Симулятивні засоби – місток для більшого розуміння людей з особливими потребами», практичний семінар
Інститут екуменічних студій УКУ, Винярська Оксана, 240-99-50 (внутр. 273), oksanawiniarska1@gmail.com
Попередній запис обов’язковий

Даний семінар ставить перед собою три цілі: 1) створити ситуацію, в якій можна було би пережити ті проблеми, які виникають  у людей з особливими потребами; 2) одержати в такій ситуації новий досвід і більше розуміння поведінки людей з особливими потребами; 3) застосувати одержаний досвід в спілкуванні з людьми з особливими потребами.

У багатьох закладах для дітей (людей) з особливими потребами фахівці, перш ніж приступити до роботи, проходять обов’язковий тренінг. Цей семінар спиратиметься на голландський, німецький і вже (!) український досвід.

13.00 – 13.45, Середньо-загальноосвітня школа № 99, вул. Творча, 1
Показ театральної вистави для учнів школи
сестра Ольга, 095 86 53 263, olgavkorol@gmail.com


14.00 - 15.00, НРЦ «Джерело», пр. Червоної Калини,86А (кімната УТОЧНЮЄТЬСЯ)
Камерна акція «Дружба через танець» в рамках акції «Друзі з дитинства»
«Емаус» , Надільна Надя, 097 92 42 444, nadilna.n@emaus.ucu.edu.ua

Через цю акцію ми хочемо виховувати у дітей та молоді відкритість та доброзичливість до людей з особливими потребами, сприяти усвідомленню ними дару осіб неповносправних. У заході візьмуть участь діти зі Школи-садка навчально-реабілітаційного центру «Джерело», та діти початкових класів школи Святої Софії.
16.00 – 19.00, Львівський Палац Мистецтв, вул. Коперніка, 17 (цокольний поверх)
Практичний тренінг «Рух, робота з тілом, психофізика учасника театрального колективу» 
МТЦ «Непротоптана стежина», 066 626 13 57, stezhyna@gmail.com
Попередній запис обов’язковий

Люди з особливими потребами не завжди можуть виконати те, що інші «здорові» люди. Тому дуже важливим є пошук індивідуальних талантів і вмінь. Театр і Рух – це місце творчості і індивідуальності. Розвиток можливостей руху учасників, пошук їх власного руху, внутрішнього і зовнішнього – це те, що ми будемо вчитись робити на тренінгу. Крім того – методи активізації та релаксації, роботи в парах, постановки театральних етюдів основаних на русі.

Тренер – Войтюк Анастасія вже протягом 10-років працює в МТЦ «Непротоптана стежина», у 2009-2010 році стажувалась в Центрі Арт-терапії в Польщі. Є керівником та режисером театрального колективу «Різні люди» Українського Католицького Університету.


16.00-17.30, Львівський Палац Мистецтв, вул. Коперніка, 17 (цокольний поверх)
Презентація книжки «Я можу бути найкращою: як жити з діагнозом Фетальний Алкогольний Синдром та його наслідками»
Навчабава, Львівський Палац Мистецтв, Марія Гнатковська, mariya_gn@yahoo.com 

Книжка написана дівчинкою з синдромом ФАС з допомогою її прийомної мами, де вона розповідає про своє життя, труднощі та особисті перемоги.

Презентацію проводить Анна Бейтс Лінден, засновник благодійної організації «Ukraine Works Ltd», котра з 2004 року допомагає притулкам  та дітям з особливими потребами в Україні. Організація проводить тренінги для батьків, вчителів, опікунів, котрі виховують дітей з синдромом ФАСП та надає безкоштовну друковану продукцію, порадники та книжки. Організація також надає допомогу та опікується художниками та музикантами, які працюють з дітьми з особливими потребами в притулках.
Презентація проходить в рамках проекту «Алкоголь, Вагітність та Фетальний Алкогольний Синдром в Україні».  


"Діти з ФАСП починають відчутно відставати у навчанні в четвертому класі. Від учня вимагають поповнити словниковий запас, добре читати і абстрактно мислити. Дитина відчуває себе покинутою та ізольованою. Вона може стати впертою, непіддатливою і наполягати на своєму. Дитина кидається на всіх, навіть на тих людей, які хочуть врятувати її, як ту, що тоне. Відчувати злість - це нормально. Але приймати рішення в такому стані недобре. Я, як мама дитини з ФАСП, буває, сильно злюся. Злюся на істерики, на роздратування, на саму злість, а особливо на те, що всього цього можна було б не допустити."  Джоді, мама дитини з ФАСП

СЕРЕДА, 18 травня

10:00-13:00, майстерня "Назарет" пр. Червоної Калини, 70
Майстер-клас по виготовленню виробів з дерева (іконок,брелків до ключів)
ГО «Спільнота «Ковчег», Равлюк Люда, 067 96 71 658, ravlyk_snail@yahoo.com
Попередній запис обов’язковий

14:00-15:30, майстерня "Бджілки", вул.С. Петлюри,32 (Храм)
Майстер-клас по виготовленню герданів
ГО «Спільнота «Ковчег», Равлюк Люда, 067 96 71 658, ravlyk_snail@yahoo.com
Попередній запис обов’язковий

Пропонуємо майстер-класи по виготовленню саморобного паперу,оригамі ,вишивання на папері для оформлення листівок, виробів з дерева (іконок та брелків до ключів ) та виготовлення герданів для подальшого навчання людей з розумовою неповносправністю для розвитку їх творчих здібностей.


16:00 – 17.00, Жовківська спеціальна загальноосвітня школа – інтернат
Загальношкільний захід «Родинне свято»
Куфальська  Галина Михайлівна, 098 95 42 300

Цим заходом ми хочемо сприяти розвитку творчих здібностей дітей, бажання, примножувати родинні традиції, виховувати глибокі почуття любові, поваги до свого роду, батьків, України.

18.00-19.30, Львівський Палац Мистецтв, вул. Коперніка, 17 (цокольний поверх)
Майстер клас «Декупаж і кракелюр»
БФ «Крила надії», Ліпська Наталія, 050 430 71 88, volonter.lviv@gmail.com
Попередній запис обов’язковий

Майстер клас по декоруванню   з використанням техніки кракелюру та декупажу, а також розпису акрилом. Ми покажемо вам особливості планування роботи для дітей з обмеженими можливостями рук, а також з дітьми, яким важко зосередитися, особливості підбору матеріалів для дітей, що знаходяться в мед закладах.


19.00 – 21.00, Фотоклуб Ч/Б 5х5, вул. Коліївщини, 2
Зустріч з Сергієм Михалківим та Оленою Пліщенко в рамках фотоконкурсу «Театр в об’єктиві»
МТЦ «Непротоптана стежина», Мінаєва Анна, 0979934188, teatrvobjektyvi@gmail.com

Під час зустрічі фотографи розкажуть про досвід співпраці з людьми з особливими потребами під час фотосесій (Сергій Михалків) та театральних фестивалів у Львові та за кордоном (Олена Пліщенко). Поділяться своїми технічними та психологічними секретами, та представлять самі роботи. Запрошуємо до обговорення!

19.30–21.00, Львівський Палац Мистецтв, вул. Коперніка, 17 (цокольний поверх)
Показ укр. документального фільму про аутизм «Невидимий громадянин» з обговоренням
БФ "Контакт", Катерина Бучко, 097 177 40 61, katrunjatko@gmail.com



Мати дитину з аутизмом. Що це означає для батьків? Сприймати та розуміти дитину з аутизмом. Це виклик для нас. Вчитися та працювати з особами з аутизмом. Хто вміє? "Невидимий громадянин"  -  документальний фільм для батьків, фахівців, студентів та всіх зацікавлених який розповідає про феномен аутизму. Після фільму буде можливість поставити запитання та обговорити побачене.
2010 р., Україна, документальний фільм
режисер - Іван Федорич
тривалість - 30 хв.
Трейлер до фільму тут

ЧЕТВЕР, 19 травня

Увага, зміна! 13.00 – 13.30, Музей ідей, вул. Валова 18а (на вулиці)
Відкриття фотовиставки «Театр в об’єктиві»
МТЦ «Непротоптана стежина», Мінаєва Анна, 0979934188, teatrvobjektyvi@gmail.com

Фотовиставка представляє роботи львівських фотографів, які відвідали театральні фестивалі особливих театрів у Любліні (Польща) та у Бресті (Білорусія). Фотоконкурс та однойменна виставка «Театр в об’єктиві» був створений та проведений організацією МТЦ «Непротоптана стежина» вперше у 2009 році у Львові під час фестивалю особливих театрів.

14:00 до 16:30, майстерня "Усмішка" пр. Червоної Калини,86А ( НРЦ Джерело кім. 210 )
На піцу до "Усмішки" з маленьким майстеркласом
(вишивання на папері для оформлення листівок)
ГО «Спільнота «Ковчег», Равлюк Люда, 067 96 71 658, ravlyk_snail@yahoo.com
Попередній запис обов’язковий

Ми хочемо поділитися досвідом навчання вишивання та оформлення листівок. Наш досвід показує.ю що люди з глибокою розумовою неповносправністю мають здібності, які можуть розвивати з допомогою асистентів, і ними дивувати своїх ближніх.

11.00 - 14.30, м. Стрий, вул. Дрогобицька, 50 (навпроти міської лікарні) 
маршр. з вокзалу №1, 1в, 4, 5.
Майстер-клас по вишиванню листівок ізониткою
БФ «Карітас Стрийської єпархії УГКЦ», Ільків Оксана, 096 13 54 276, ooilkiv@gmail.com

Учасникам буде представлено декілька схем вишивання ізониткою, які в подальшому вони зможуть застосовувати при вишиванні різного роду предметів, рослин, тварин, узорів тощо.

17.00 – 19.00, УКУ,  вул. Свєнціцького, 17, конференц-зал 4 поверх
Художній фільм «Зірочка з неба»
«Емаус», Надільна Надя, 097 92 42 444, nadilna.n@emaus.ucu.edu.ua

Маленький хлопчик 8 років Ішан Авасті з народження небагато відрізняється від інших дітей. Йому дається насилу те, що у інших виходить дуже легко. Мир не розуміє цієї дитини, як і її власні батьки. Коли Ішан утретє провалює іспити в школі, його батько в покарання відправляє хлопчика в школу-інтернат. Самота губить дитину, він засуджує себе за розставання з батьками, але і їх не може пробачити. Одного разу в житті Ішана з'являється тимчасовий вчитель малювання Рам Никум - єдиний, хто розуміє цю дитину.
Рік: 2007, Індія, Режисер: Аамір Кхан, 2 год 42 хв

обов'язково дивитися всім:
- Педагогам;
- Волонтерам;
- У кого є чи будуть власні діти;
- Хто любить гарне кіно, яке змушує задуматися і переоцінювати свої цінності.


Увага, зміна!18:30 - 20:30, вул. Руська, 10, Кіноклуб "Бруківка" 
Художній фільм "Темпл Грендін" ("Temple Grandin") 
БФ "Контакт", Катерина Бучко, 097 177 40 61, katrunjatko@gmail.com


У біографічній драмі описується дитинство та юність Темпл Грендін, жінки з аутизмом, яка посвятила себе вивченню душевних станів та поведінкових особливостей як тварин, так і людей з проблемами соціальної адаптації. Завдяки невтомній вірі рідних, друзів та вчителів,  Темпл подолала практично безнадійні внутрішні та зовнішні бар’єри, зробила блискучу наукову кар’єру, написала велику кількість робіт з психології та зоотехніки, реалізувавши свої знання у цілий ряд винаходів, які широко використовувалися в обох сферах.

 Характер життя Тепл Грендін виражається у підзаголовках до фільму: «Аутизм подарував їй бачення. Вона подарувала йому голос». «Відрізняючись від інших людей, вона зробила нечуване».

США/ 2010 р., Драма, біографія, Тривалість: 01:48
Режисер: Мік Джексон / Mick Jackson
У ролях: Клер Дейнс, Джулія Ормонд, Девід Стретейрн, Кетрин О’Хара, Стефані Ферасі, Бері Таб, Меліса Фарман, Стів Ширер, Річард Ділард, Джена Хьюз та ін.

П`ЯТНИЦЯ, 20 травня

Увага, зміна! 13.15 – 15.00, вул. Туган-Барановського, 7 
Музикотерапечтичне заняття для дітей з особливими потребами на тему: «Фіялкові барви» 
Зоряна Ленів, 0677264941



У науково-практичній лабораторії «Інклюзивний центр творчого розвитку дітей «КАЛИНОНЬКА» Педагогічного коледжу Львівського національного університету імені Івана Франка відбудеться музикотерапечтичне заняття для дітей з особливими потребами на тему: «Фіялкові барви»
Запрошуються усі охочі

14.00 - 16.00,  вул. Озаркевича 4
День відкритих дверей у Центрі діагностики та терапії аутизму КОНТАКТ
БФ "Контакт", Катерина Бучко, 097 177 40 61, katrunjatko@gmail.com

У День відкритих дверей всі бажаючі матимуть нагоду поспілкуватися з працівниками Центру, дізнатися про його діяльність та специфіку роботи, а також спостерігати за груповими заняттями з арт-терапії та тренінгу суспільних вмінь з дітьми з аутизмом. 


СУБОТА, 21 травня

11.00 - 13,00, Львівський Палац Мистецтв, вул. Коперніка, 17 (цокольний поверх)
Майстер клас «Розпис по тканині»
БФ «Крила надії», Ліпська Наталія, 050 430 71 88, volonter.lviv@gmail.com
Попередній запис обов’язковий

Майстер клас по розпису по тканині в техніці холодний батік, адаптованої до роботи з дітьми з обмеженими можливостями в домашніх умовах і умовах лікарні. Ми покажемо особливості планування роботи для дітей з обмеженими можливостями рук, а також з дітьми, яким важко зосередитися, особливості підбору матеріалів для дітей, що знаходяться в мед закладах.

11.00 – 15.00, Центр Культури і Дозвілля ЛНУ ім. І. Франка, вул. Університетська, 1 (вхід з подвір’я)
Перегляд театральних колективів людей з особливими потребами
МТЦ «Непротоптана стежина», Войтюк Анастасія, 066 626 13 57, stezhyna@gmail.com

7-11 жовтня 2011 року буде проведений Х Міжнародний та Ювілейний театральний фестиваль особливих театрів. Для його якісної підготовки ми підтримуємо і розвиваємо колективи зі Львова та області і саме тому хочемо провести їх перегляд, щоби надати їм рекомендації щодо подальшої роботи. До консультування театральних колективів будуть запрошені спеціалісти зі Львова та інших міст і країн. Перегляд буде у формі міні фестивалю і відкритий для глядачів. Запрошуємо усіх, хто хоче познайомитись з особливою творчістю.

16.00 – 18.00, Центр Культури і Дозвілля ЛНУ ім. І. Франка, вул. Університетська, 1 (вхід з подвір’я)
Семінар обговорення театральних виступів
МТЦ «Непротоптана стежина», Войтюк Анастасія, 066 626 13 57, stezhyna@gmail.com


Увага, зміна! 19.00 – 21.00, Львівський Палац Мистецтв, вул. Коперніка, 17 (цокольний поверх)
Художній фільм  «Я також»
Проект «Артхаус Львів», Зайцева Анастасія, 093 44 99 791, anastasiiazaitseva@gmail.com
Увага! Фільм не рекомендований для перегляду особам, яким не виповнилось 18 років!

Художній фільм «Я також», наданий для показу компанією «Артхаус Трафік», - це історія кохання Даніеля і Лаури. Даніелю, якого зіграв Пабло Пінеда, 34 роки і в нього синдром Дауна. Історія Пабло Пінеда відома як приклад однієї з найбільш успішних історій розвитку людини з синдромом Дауна, адже Пабло був першим учнем з синдромом Дауна, який пішов у звичайну школу, першим в Європі, який здобув вищу освіту, зараз він вивчає психологію освіти, працюючи одночасно в муніципалітеті Малаги, Іспанія. 
Переглянути трейлер до фільму - тут.

НЕДІЛЯ, 22 травня

12.30 – 13.30, площа перед пам’ятником Тараса Шевченка
Парад містом, танцювальний флеш-моб (13.00), закриття тижня творчості
МТЦ «Непротоптана стежина», Христина Бойко (SIFE ЛНУ ім. І. Франка) magic_factory@sifelnu.org, 063 843 18 61.
Запрошуємо приєднатись до нас і затанцювати разом з нами танець у центрі міста. Захід має на меті показати, що мистецтво не має обмежень, і що отримати радість від спільного танцю можуть всі його учасники не залежно від того мають вони неповносправність чи ні.

Маршрут параду містом – пам’ятник Данилу Галицькому, пр. Свободи, Оперний театр, пр. Свободи, площа перед пам’ятником Тараса Шевченка


14.30 - 16,00, Львівський Палац Мистецтв, вул. Коперніка, 17 (цокольний поверх)
Майстер клас «Робота з акриловими фарбами на різних поверхнях»
БФ «Крила надії», Ліпська Наталія, 050 430 71 88, volonter.lviv@gmail.com
Попередній запис обов’язковий

Поширення досвіду використання  нестандартних матеріалів і змішаних технік при роботі з дітьми. Ми покажемо особливості планування роботи для дітей з обмеженими можливостями рук, а також з дітьми, яким важко зосередитися, особливості підбору матеріалів для дітей, що знаходяться в мед закладах.